• Az online oktatásra, távoktatásra vonatkozó rendelkezések

1. Az online oktatásra, távoktatásra vonatkozó rendelkezések

Az online távoktatásban való részvétel a pedagógusok és a diákok kötelessége.

A távoktatás során a diákok kötelesek az órarendben meghatározott időpontokban az online

tanórákon aktívan részt venni, és - amennyiben az technikai akadályokba nem ütközik - képpel és hanggal megjelenni. A mulasztott órákat, hiányzásokat, el nem készített házi feladatokat a pedagógus a Edupage-ben a hagyományos oktatási rendben előírt és megszokott

módon rögzíti.

A Házirend egyéb pontjaiban meghatározott jogok és kötelességek (az órákon való felkészült megjelenés és részvétel, magatartási és tanulmányi követelmények stb.) az online távoktatás során - az otthoni körülmények ésszerű figyelembevételével - is érvényesek.

Minden tanulási részképesség zavarral, illetve egyéb tanulási problémákkal küzdő diák köteles részt venni az online oktatásban, távoktatásban. Ezt az asszisztensek mentorálják.

Az órarend az online oktatás alatt az Edupage iskolai oldalon van feltüntetve. A diákoknak, akik részt tudnak venni az online oktatásban (otthon van internetes hozzáférésük), az alábbi módon fog működni:

1. Az Edupage oldalon keresztül fog megvalósulni a Zoom platformon (a tantárgy mellet zöld kamera fog világítani, illetve a pedagógus kódot küld és jelszót az órára való bejelentkezéshez.

Legfontosabb szabályok az online oktatásra vonatkozóan:

1. működő kamera és mikrofon
        2. időben való belépés az órára
        3. rendszeres jelenlét minden online órán
        4. rendszeres házi feladat küldése

1. Online oktatás az Edupage oldal segítségével feladatok és anyagok küldésével.

Az online oktatás legfontosabb szabályai az Edupage oldal segítségével:

1. a tanár utasítására minden diák bepótolja az online órán átvett tananyagot
        2. időben elküldi a házi feladatot az Edupage oldalon keresztül

Ha valaki nem értette meg az átvett tananyagot vagy egyes utasítást, lépjen kapcsolatba a tanárral

Abban az esetben, ha a diák objektív okok miatt nem tud részt venni az online oktatásban, a törvényes képviselője értesíti az osztályfőnököt vagy az óraadó tanárt.

Azok a diákok, akik objektív okok miatt nem tudnak részt venni az online órákon (otthon nincs internet hozzáférésük), az online oktatás úgy valósul meg, hogy a kinyomtatott feladatlapokat a diák vagy törvényes képviselője személyesen átveszi az iskolában.

1. Online oktatás szabályai a feladatlapok és utasítások személyesen való átvételekor:

1. A feladatokat és feladatlapokat a diák, illetve törvényes képviselője átveheti és leadhatja minden hétfőn az iskolában – a szolgálatban lévő pedagógusnak a folyosón. A feladatok megoldására 7 nap áll a tanuló rendelkezésére. A megoldott feladatokat elhozza következő hétfőn az iskolába és átadja a szolgálatos pedagógusnak. Új feladatot akkor kap, ha leadja az előzőt.

1. Ha a diák nem veszi át, illetve nem adja vissza a kitöltött feladatlapot, a feladatok összegyűlnek, és visszamenőleg kell őket megcsinálni a jelenléti oktatás visszatéréskor. Ha ezek a feladatok így sem lesznek elvégezve, az szándékos iskolai kötelezettségek elkerülésének minősül és a diák elégtelen érdemjeggyel lesz osztályozva.

Online oktatásban letanított online órák minimális száma:

• MJL, SLF és MAT a heti órák minimum 70%-a,

• A többi tantárgy a heti órák minimum 50%-a,

• a kiegészítő tantárgyak heti óraszámának minimum 25%-a.

A tantárgyat tanító tanár köteles legkésőbb az online óra kezdete előtt 24 órával a tanulók tudtára adni az óra kezdetének idejét /Edupage megjeleníteni/, linkjét a kapcsolódáshoz.

Szükséges a diákok, az iskola speciális pedagógusa és pedagógiai asszisztense közötti rendszeres együttműködés (a feltüntetett tanulók névsora és a hozzá osztott asszisztensek).

A pedagógus a távoktatás során különböző aktivitásokat használ fel megfelelő terjedelemben és mennyiségben, feltüntetve a megtanulására vagy kidolgozására szánt időszakot:

• új tananyag önálló tanulásra (szövegek, prezentációk, segédanyagok),
        • videók a tananyag magyarázatával, oktató videók az internetről,
        • feladatok a tananyag gyakorlásához (munkalapok...),
        • feladványok a tudás felméréséhez (felmérők, tesztek...),
        • projektek és prezentációk kidolgozása.

A pedagógusok figyelembe veszik az Állami Pedagógiai Intézet 2022/2023 érvényes távoktatásra vonatkozó metodikai ajánlását: „Metodické odporúčanie k výchovno- vzdelávaciemu procesu v základných školách pre školský rok 2021/2022“.