Tanulóink megmutatták kreativitásukat az irodalom és történelem órákon.
Novinky - Újdonságok
Megelevenedett történelem
4
KÖZLEMÉNY A TANULÓK ÉS A SZÜLŐK RÉSZÉRE!
Értesítjük a Tisztelt Szülőket és Tanulóinkat, hogy Branislav Gröhling, oktatási miniszter határozata alapján és az alapító-fenntartó jóváhagyásával iskolánk 2020. június 1-jei kezdettel újranyitja kapuit. Az oktatást, a napközit és az ebédet 1-5. évfolyam diákjai számára biztosítjuk.
Mivel az iskola ÖNKÉNTES alapon indul, a szülők eldönthették, élnek-e ezzel a lehetőséggel.
Az iskola nyitvatartása: 7:00-tól 16:00-ig
Az osztályfőnökök felmérései alapján a következő csoportokban indul meg az oktatás a pedagógusok és a nevelők felügyeletével:
1.évfolyam: Máté Mónika, Tóth Zsófia
2.évfolyam: Nagy Andrea, Dendis Ágnes
3.évfolyam: Farkas Alíz, Szanyi Nóra
4., 5. évfolyam: Ambrus Irén, Mátyus Attila
A legfontosabb információk:
-A júniusi hónap folyamán nem a klasszikus értelemben vett, eddig megszokott oktatás fog folyni. A hangsúly az ismétlésen, az eddig tanultak rögzítésén, a találkozás örömén lesz.
-Egy csoportban max. 20 tanuló lehet, ők az egész hét folyamán ugyanabban az osztályteremben tartózkodnak majd, a csoportok összetételét és a pedagógus személyét az adott hét folyamán nem változtathatjuk meg.
-A szülőnek a június 1-jén reggel a mellékelt nyilatkozatot kell leadni. Ha gyermeke ezt követően 3 vagy több tanítási napot hiányzik az iskolából, a nyilatkozatot meg kell újítania.
-A tanulót az iskolába csak a törvényes képviselője kísérheti el, vagy a vele egy háztartásban élő családtagja.
-A szülők (családtagok) csak az iskola bejáratáig kísérhetik gyermeküket, ők nem jöhetnek be az iskola épületébe.
-Minden gyereknek védőmaszkban kell érkeznie, de az osztályban ezt már nem kell viselnie, továbbá a szülők kötelesek még egy maszkot és egy csomag papírzsebkendőt bebiztosítani gyermeküknek.
-Egy tanítási nap folyamán a tantermeket iskolánk takarítónői kétszer fertőtlenítik, valamint a reggeli lázmérést és a tanulók kézfertőtlenítését az erre kijelölt pedagógus biztosítja be.
-Az iskolai klub szintén működni fog, valamint az iskolai étkezde is.
-Mivel az 5. évfolyam tanulói továbbra is az otthoni tanulást részesítik előnyben, az 5-9. évfolyam részére a minisztérium döntése értelmében minden az eddigiek szerint folytatódik. Tehát marad a távoktatás.
Köszönjük az együttműködésüket, türelmüket, megértésüket.
Práce žiakov II. stupňa
Čo robia naši žiaci doma? Malá ukážka z hodiny slovenského jazyka.
8
Anyák napi köszöntő a karantén idején
Hodina slovenského jazyka na druhom stupni
8
A negyedikesek is ügyeskedtek
3
A harmadikosok munkáiból
Mit alkottak otthon?
28
Távoktatás iskolánkban
9Március közepe óta folyik iskolánkban a távoktatás. A digitális kor vívmányai megengedik, hogy naponta kapcsolatban legyünk diákjainkkal. Minden évfolyamban komoly munka folyik. Az alábbi képek is tanulóink kreativitásáról, szorgalmáról, kitartásáról tanúskodnak.
Tanulói értékelés a távoktatás idején
Tisztelt Szülők, kedves Tanulók!
Az Iskolaügyi Minisztérium határozata alapján iskolánk is megalkotta a saját belső irányelvét az osztályzással kapcsolatban a távoktatás idején:
1. Az értékelésnél figyelembe vesszük a tanulók otthoni individuális felkészülését.
2. Fontos a visszacsatolás, ezért minden pedagógusnak kötelessége minimum egy héten egyszer visszakérni a feladott házi feladatokat a tanulóktól , illetve a szülőktől.
3. A pedagógusok figyelembe veszik, hogy
- a tanulónak van-e otthon internet-hozzáférhetősége,
- sms-ben kapj-e a tananyagot,
- kapcsolatot tart-e a tanuló az osztálytársaival, ill. az osztályfőnökkel,
- kapcsolatot tud-e teremteni az osztályfőnök a szülővel.
4. A pedagógusok figyelembe veszik a tanulók individuális sajátosságait.
5. A távoktatás során nincs jeggyel való osztályzás. A szóbeli, ill. írásbeli értékelést kap szerepet. Fontos, hogy az értékelés során a pedagógustól a tanuló konstruktív visszajelzést kapjon és motiválva legyen. A pedagógusnak kötelessége kiemelni a tanuló hibáit, s javaslatot tesz a hibák kijavítására.
6. Az pedagógiai tanácsa úgy döntött, hogy a következő tantárgyak nem lesznek jeggyel osztályozva:
testnevelés, képzőművészeti nevelés, zenei nevelés, munkára nevelés, technika, polgári nevelés, környezetismeret.
A felsorolt tantárgyaknál a tanuló bizonyítványába az „abszolválta” szó lesz feltüntetve.
A többi tantárgy az év végi bizonyítványban jeggyel lesz értékelve.
Kivételt képeznek az első évfolyam tanulói, akik komplex szóbeli értékelést kapnak.
7. Hangsúlyt kap a tanuló önértékelése is.
8. A távoktatás során megengedett a kisebb tesztek, felmérők íratása, de a jeggyel való értékelés helyett itt is a szóbeli vagy százalékos értékelés van érvényben.
9. Az iskolai nagy dolgozatok íratása nincs megengedve.
10. A rendkívüli helyzetre való tekintettel nem megengedett, hogy a pedagógus elégtelennel osztályozzon az évvégi bizonyítványban. A tanuló nem ismételheti az évfolyamot.
11. Ha valamelyik felső tagozatos tanuló szubjektív okok miatt nem kapcsolódik be a távoktatásba, nem teljesíti feladatait és elégtelen eredményeket ér el, 2020. augusztus 31-ig pótvizsgát tehet bizottság előtt. A pótvizsgáról a pedagógiai tanács dönt.
Beíratkozás az 1. évfolyamba
Szülőföldön magyarul - a pályázat módosítása
Friss információk:
https://felvidek.ma/2020/03/modosul-a-szulofoldon-magyarul-tamogatas-benyujtasanak-hatarideje/?fbclid=IwAR2bsNjGuhBCsT386tGq6c2wPuI1xaJab9OVU2me9Zcabhl4d7IJMZMnY5U
Kedves Tanulók, tisztelt Szülők!

Az utóbbi két hét megpróbáltatások elé állított mindannyiunkat. El kellett fogadni mindenkinek egy szokatlan helyzetet. Be kellett zárkóznunk házainkba, lakásainkba. Korlátozva vagyunk a mozgásban, elvesztettük szabadságunkat. Nehéz ezt megszokni nagynak és kicsinek egyaránt.
Ebben a káoszban folytatjuk az iskolai munkát. Igaz, nem úgy, mint eddig. Tudjuk, hogy sokkal nehezebb gyerekeknek, szülőknek, pedagógusoknak egyaránt. Mindenkinek hiányzik a személyes kontaktus, az iskolai magyarázat. De közösen megoldható!
Továbbra is kérjük a gyerekeket, hogy figyeljék tanítóik utasításait (e-mail, fb-oldal, edupage oldal, skype ...). Várjuk vissza a válaszokat, megoldott feladatokat ellenőrzés céljából.
Szeretném megköszönni a kedves Szülők pozitív hozzáállását, segítségét, türelmét. Tudom, hogy sokszor otthon ebben a helyzetben minket, pedagógusokat helyettesítenek. S higgyék el, nagyszerűen! Csak így tovább! Ellenőrizzék csemetéiket, hogy ne szokjanak el a mindennapoktól. Kívánok Önöknek ehhez sok erőt, egészséget, hisz nem könnyű feladat.
S nem utolsó sorban köszönet pedagógustársaimnak is, akik egyik napról a másikra átálltak a digitális világba.Tudom, nem könnyű, hisz naponta rengeteg feladatot kell javítani, kitalálni, feladni, de becsületesen csinálja mindenki a dolgát. Mindenkinek az otthoni nappalija osztályteremmé változott. Igaz, néha nekünk sem könnyű, hisz el kell igazodnunk ebben a virtuális világban, de próbálkozunk. Kérjük mindenki megértését, ha valamit nem jól csinálunk.
S ebben a nehéz időszakban kérek mindenki, maradjon otthon. Vigyázzunk egymásra, vigyázzunk szeretteinkre.
A távoktatás folytatódik!!!
Frissítés

Az iskola vezetősége és a pedagógusok értesítik a diákokat és a szüleiket, hogy a távoktatás folytatódik.
Továbbra is kapcsolatban leszünk a tanulókkal - e-mail, skype, messenger, edupage oldal, az iskola web-oldala vagy fb-oldala.
Ha a felső tagozaton valamelyik tanulónak nincs meg az edupage oldalhoz a hozzáférhetősége, jelezze az osztályfőnöknek.
Kérünk minden tanulót, érdeklődjön osztálytársaitól, milyen utasításokat kaptak az egyes osztályok.
Kedves Gyerekek! Tartózkodjatok otthonaitokban, használjátok ki hasznosan az időt: olvassatok, vegyétek elő a társasjátékokat, beszélgessetek, segítsetek szüleiteknek.
FONTOS INFORMÁCIÓK
Branislav Gröhling oktatási miniszter sajtótájékoztatója alapján - 2020.03.24.
1. További intézkedésig a tanítás szünetel minden iskolában. (Vagyis folytatódik a távoktatás.)
2. Elmarad a T9 tesztelés a 2019/2020-as tanévben.
3. Elmarad az érettségi írásbeli extern és intern része a 2019/2020-as tanévben.
4. A szóbeli érettségi vizsgákra sor kerül június 30-ig, ill. a tanítás újrakezdését követő két héten belül.
.5. A középiskolai jelentkezési lapok beadásának határideje: 2020. május 15. - nincs szükség orvosi igazolásra.
6. Középiskolai felvételi vizsgák időpontja a tanítás újrakezdését követő két héten belül.
7. Beíratás az alapiskola 1. évfolyamába - 2020. április 15 - 30.(elektronikusan is megoldható, nem kell személyesen megjelenni az iskolában).
8. Minden online tanításhoz szükséges info és anyag,valamint minden egyéb rendelkezés megtalálható a minisztérium kezdeményezésére létrehozott weboldalon: www.ucimenadialku.sk
Ez azt jelenti a tanulók számára, hogy továbbra is folytatjuk a távoktatást. Mindenki otthon tanul a pedagógusok utasításai szerint.
Szülők figyelmébe!!!
Óvintézkedések betartása a Szlovák Köztársaság Oktatási Minisztériumának rendelete alapján.
Tesztelés 9
Értesítjük az 9. osztályos tanulókat és szüleiket, hogy a következő napokon zajlik a 9. osztályos tanulók tesztelése:
2020. április 1-jén matematika , valamint magyar nyelv és irodalom tantárgyakból,
2020. április 2-án szlovák nyelv és szlovák irodalom tantárgyból.
Bővebb információt a teszteléssel kapcsolatban a következő web-oldalon olvashatnak:
https://www.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-9/roky/2019-2020?componentId=1609
KORONAVÍRUS
ÓVINTÉZKEDÉS
Az Iskolaügyi Minisztérium ajánlása alapján kérjük azokat a szülőket és gyerekeket, akik a tavaszi szünidőt külföldön töltötték, és bármilyen tünetet észlelnek (láz, köhögés, torokfájás, rosszullét), maradjanak otthon, s kövessék az Egészségügyi Minisztérium utasításait.
Megértésüket köszönjük.
Figyelem!!!
Tájékoztatás a koronavírus betegségről az Oktatásügyi Minisztérium rendelete alapján a diákok és szülők számára:
1, Amennyiben a diák fertőzött területre (országba) utazott vagy kapcsolatba lépett fertőzött személlyel, és semmilyen tünetet nem észlel, akkor is szükséges ellenőrizni az egészségügyi állapotát. Amennyiben az elkövetkezendő 14 napban tünetet (láz, száraz köhögés, légszomj, torokfájás) észlel, a következő lépéseket kell betartani:
a, Az illető maradjon otthon, ne keresse fel személyesen a háziorvosát, telefonáljon, írja le tüneteit és az orvos utasításai által járjon el.
b, Ha az orvos úgy dönt, hogy az adott személyt kórházban kell ápolni, akkor speciális mentőautót küld érte. Ilyen esetben az illető nem mehet egyedül az orvosi ügyeletre, rendelőbe és fertőző osztályra.
c, Abban az esetben, ha az orvos úgy dönt, hogy a tünetek nem súlyosak, az illetőt otthoni karanténban is hagyhatja.
Az iskolában betartandó szabályok a járvány alatt:
1, Minden tanuló rendelkezzen higiéniai papír zsebkendővel, saját szappannal és törölközővel az iskolában a következő hetekben!
2, Minden diák rendszeresen és alaposan mosson kezet vízzel és szappannal, és/vagy tisztítsa meg kezét alkoholos kézfertőtlenítővel!
3, Minden diák köhögéskor, tüsszentéskor takarja el a száját és orrát a behajlított könyökével, vagy egy zsebkendővel, majd azonnal dobja el a zsebkendőt!
4, A tanulók szemhez, szájhoz, archoz csak kézmosás után nyúljanak! Kerüljék el a nagy tömeget, zárt légkörű helyiségeket!
5, Betegség esetén csak a gyógyulást követően javasoljuk az iskolába lépést a diák számára.
ÉRTESÍTÉS
Értesítjük a Tisztelt Szülőket és a Tanulókat, hogy 2020. február 27-én és 28-án influenzajárvány miatt szünetel a tanítás. Az iskola a tavaszi szünidő után - 2020. március 9-én - nyitja újra kapuit.