• Egressy Béni Nemzetközi Vers- és Prózamondó Verseny Kazincbarcikán

• 2022.április 23-án délután diákjaink részt vettek az Egressy Béni Nemzetközi Vers- és Prózamondó Versenyen Kazincbarcikán, ahonnan sok szép élménnyel és oklevéllel gazdagodva tértek haza. Köszönjük a versenyzőknek iskolánk képviseletét és a felkészítőknek az áldozatos munkát.

Gratulálunk az iskola versíróinak is. A 2020-as versíró versenyt is ezen a délután értékelte a zsűri. Díjazottjaink:

Lipták Csenge, IX.A - 3. hely

Bodnár Ramóna /volt diákunk/ - különdíj

• Értesítés

• Kedves Tanulók, Tisztelt Szülők!

Az iskolakonyha vezetője értesít mindnekit, hogy 2022. április 20-án a szakácsnők betegsége miatt nem lesz főzés. A konyhavezető egyedül nem tudja ellátni az iskola ebédeltetését. Kérjük a szülőket, csomagoljanak a tanulóknak több ennivalót. Tanítás után lehet jönni az alsó tagozatos tanulókért, de a napközi 14.00-ig üzemel. A csütörtöki és a pénteki főzésről április 20-án, holnap értesítünk mindenkit. Megértésüket nagyon szépen köszönjük.

• "Csodát virágzik a jelen" - kiértékelés

• A négy meghirdetett korcsoportból három helyen is első helyezést értek el diákjaink:

Rajz I. korcsoport: I. Mátyus Evelin I.B, felkészítő pedagógus: Nagy Andrea

Rajz II. korcsoport: I. Nagy Katalin IV.A, felkészítő pedagógus: Ambrus Irén

Rajz IV. korcsoport: I. Korintus Beáta VIII.A , felkészítő pedagógus : Ambrus Irén

Néptánc IV. korcsoport: II. Lőrinc Csongor- Korintus Beáta, felkészítő pedagógus: Dendis Ágnes

Gratulálunk a versenyzőknek és köszönjük a felkészítőknek áldozatos munkájukat!

A táncprodukciót itt tekinthetik meg : https://youtu.be/StaDBd5lCp0

• Költészet napja iskolánkban

• "Szállj költemény, szólj költemény

mindenkihez külön-külön ..."

A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta április 11-én József Attila születésnapján ünneplik. Ebből az alkalomból diákjaink irodalmi előadással, megzenésített versek éneklésével, faliújságokkal és az iskola minden pontjára kitűzött versekkel tisztelegtek a magyar líra előtt.

• Húsvéti készülődés

• 2022. április 5-én és 6-án délelőtt a Rozsnyói Galériába látogattak az alsó tagozatos tanulók. A húsvéti alkotó- műhely keretén belül tavaszi dekorációkat készítettek, valamint megtekintették az aktuális kiállításokat is. A nevelés az esztétikai szempontok irányításával vezeti el az embert leghatározottabban önmagához. Ezért nagyon fontos a művészeti nevelés.

• Tesztelés 9 - változások

• Értesítjük a Tanulókat és a Szülőket, hogy 2022.április 6-án és 7-én zajlik a kilencedikesek országos tesztelése, ezért a következőképpen alakul a tanítás az iskolában:

Az alsó tagozat órarend szerint halad, nekik nincs semmi változás, délután a napközi is működik.

A felső tagozatosoknak 2022.április 6-án igazgatói szabad. 2022.április 7-én a felső tagozatosoknak sportdélelőtt lesz /időjárástól függően a helyszín változhat - szabadban vagy a tornateremben/. Ez kb. fél 12-ig tart. Ha ezen napon valamelyik tanuló nem igényeli az iskolai ebédet, 2022.április 5-én, kedden jelentkezzen ki a konyhafőnöknőnél.